کارای خدا خیلی برام عجیبه هنوز حکمتشو درک نکردم

/ 14 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ر.ش

سلامت باشی

مسعود

مهم اینه که همه ی این کارا در راستای سعادته ادمه .

ر.ش

سعادت؟؟؟اگه شقاوت بود چی؟؟

مسعود

من کارای خدا و مسیری که توش قرار میگیریم میگم . اگه سختی ای تو راهمونه یا امتحانه یا مجازات یه اشتباهه که همون که اینم در نهایت به سعادت میرسه . این ماییم که پالسها رو بد تعبیر میکنیم .

ر.ش

نفهمیدم

مسعود

بر میگرده به جهان بینیتون . اگه همه چیز رو در راستای سعادت ببینین سعی میکنین اون مفهومی رو که شما رو به سعات که همون حقیقته که همون خداست برسونه از توش در بیارین . ممکنه امتحان باشه یا تقاص یه اشتباه که (اینم سعادته یا فقط ندانم کاریای خودمون که به خدا نسبتش میدیم بعضیوختا . مهم اینه که کم تحمل نباشیم همیشه شکر بگیم . و اگه به معنای واقعی انا لله و.. رو قبول داشته باشیم در مقابل بزرگترین توفان هم خم به ابرو نمیاریم .

jingo

فان مع العسر یسراً، ان مع العسر یسرا پروردگارا تو خود گواهی بر من چه می گذرد. تو خود این معرفت را به من عنایت کردی که آسانیهای بعد از سختیها را در ظرف دوره فانی زندگی خود در دنیا نپندارم، بلکه برای رسیدن به موهبت بزرگ تو که همانا «آرامش در سکینت قلبی» است، این گونه تصور کنم که دنیای فانی حادثه و ماجرایی است سخت و طاقت فرسا و ما انسانهای ناتوان بایستی مهیای گذشتن و عبور کردن از این ورطه هولناک باشیم. اینکه گاهی اوقات به صورت مقطعی پس از سختی، آسانی ظاهر می گردد، از یک طرف آزمایشی است که خداوند از ما می کند تا معلوم گردد مدعیان دین و آیین خدا چه کسان اند. (... و لما یعلم الله الذین جاهدوا...) و از طرفی، لطف و مرحمت خداست بر اینکه در حرکت در راهش نبریم... از دلنوشته های امیر شهید صیاد شیرازی

ر.ش

خیلی پیچیده شد

masood

میگم منم اگه یه روز شهید شدم این کامنتای ما رو منتشر کنین (از نظر من اشکالی نداره من راضیم) . ببینن ما چقدر بچه باحال هستیم . تازه روزه هم هستیم .[چشمک] .

masood

[نیشخند] بابا همیشه همینجوری شوخی شوخی جدی میشه .